Profesyonel Fizyoterapi Hizmetleri

Hizmelerimiz

Sakarya'nın en iyi fizyoterapi ve pilates hizmetini, bizimle alabilirsiniz!

Fizyoterapi Egzersizleri

Sizler için en uygun fizyoterapi egzersiz programını oluşturup, ev egzersizi takibi yaparak sizlere destek oluyoruz.

Devamı...

Sakarya Manuel Terapi

Manuel Terapi, vücudumuzda hareket sistemi elemanlarından kas, bağ ve eklem bölümlerinin etkilenmesiyle ortaya çıkan ağrı ve hareket kısıtlıklarını, özel egzersiz ve manevralarla fizyoterapist tarafından normal anatomik pozisyonuna getirilmesidir. Hiçbir cihaz ve elektrikli alet kullanmaksızın yalnızca eller kullanılarak yapılan bir tedavi yöntemidir.

Devamı...

Sakarya Manuel Lenf Drenajı ve Lenfödem Terapi

Lenf ödem tedavisinin amacı, işlevi yeniden kurmak, fiziksel ve psikolojik acıyı azaltmak ve enfeksiyon gelişimini önlemektir.

Devamı...

Sakarya Klinik Pilates

Klinik pilateste, eğitmeniniz aslında bir bireyin ihtiyaçlarına özel bir program tasarlar. Programlar; vücudunuza uygun egzersizler yaparak, yaşınıza, yaşam tarzınıza vb. yönelik bir fizyoterapist uzmanlığı altında tasarlanır. Egzersiz rutininizi, en iyi kullanacağınız şekilde; yaralanmalara, performans seviyelerine veya kondisyon programlarına uyum sağlayacak şekilde uyarlar.

Devamı...

Kinezyolojik Bantlama

Genel olarak ağrı ve inflamasyonu azaltmak, aşırı yorgun kasları gevşetmek ve güçsüz kasları aktive etmek için kullanılır. Sinir ve dolaşım sistemini aktive etme yoluyla etkisini gösterir. Travma, yaralanmalar ve iltahapik durumlarda iyileşme sürecini önemli ölçüde hızlandırır.

Devamı...

Sakarya Aletli (Reformer) Pilates

Reformer pilates, pilatesin tüm egzersiz tekniklerini bir araya getiren ve tüm vücudu hedefleyip yoğun bir antrenmana dönüştüren egzersiz makinesidir. Egzersiz makinesi, direnç oluşturmak için; kaldıraç, vücut ağırlığı ve yayları kullanır.

Devamı...

Sakarya Hamile Fizyoterapisi

Düzenli egzersiz, yaşamın herhangi bir evresinde olduğu gibi doğum öncesi ve sonrası da sağlık açısından kadınlara birçok yararı vardır. Sağlıklı, güçlü bir beden ve olumlu tutum, bir anne olarak hamilelik sırasında ortaya çıkabilecek fiziksel ve psikolojik zorluklarla başa çıkmanızı sağlar.

Devamı...

Sakarya Skolyozda 3 Boyutlu Schroth Terapi

Skolyoz nedir? Skolyoz, en çok ergenliğe girmeden hemen önce, büyüme sırasında görülen  omurga eğriliğidir. Sağlıklı bir omurgada arkadan bakıldığında omurlar düz bir hat şeklinde uzanırken, skolyozda omurlar sağa veya sola doğru eğrilir ve aynı zamanda kendi eksenleri etrafında döner. Skolyoz omurga 3 eksende değişime uğrar. Bu sebeple tedavisi de 3 boyutlu olmalıdır. Schroth Metod Egzersizleri […]

Devamı...