Aletli (Reformer) Pilates

Hizmetlerimiz

Reformer pilates, pilatesin tüm egzersiz tekniklerini bir araya getiren ve tüm vücudu hedefleyip yoğun bir antrenmana dönüştüren egzersiz makinesidir. Egzersiz makinesi, direnç oluşturmak için; kaldıraç, vücut ağırlığı ve yayları kullanır.

Pilates, vücudun ağırlık merkezinin bulunduğu core bölgesini güçlendirmeyi hedefler. Core bölgesi güçlendiğinde vücut daha iyi bir denge kazanır ve kişi postürünü(duruşunu) en doğru şekilde elde etmiş olur. Postüral düzelme ve doğru hizalama ile bireye kendisini daha iyi hissetmesini sağlar. Daha dik bir duruş kazanılmasına, denge ve koordinasyonun geliştirilmesine yardımcı olur. Hareketler ilerledikçe, egzersizler kontrollü ve akıcı şekilde gerçekleştirilir. Aletli pilates aynı zamanda kişinin harekete karşı direncini arttırarak, vücudunu şekillendirmeyi hedefler. Bu sayede kısa bir süre içinde bile genel zayıflama sağlar; büyük ölçüde geliştirilmiş esneklik ve artan mobilite kazandırır.

 

Sakarya Fizyo Genç’te Reformer Pilates

Fizyo Genç bünyesinde, fizyoterapist tarafından postür(duruş) analizi yapıldıktan sonra, kişiye özel egzersiz programı planlanır.

Reformer pilates seansları 50 dakikadır. Fizyoterapist eşliğinde kişiye özel uygulanır.